logo1
logo2

O nas

Człowiek zdobił swoje ciało od niepamiętnych czasów. Zarówno prymitywne ludy jak i wielcy królowie zakładali naszyjniki, pierścienie, czy bransolety, które miały za zadanie chronić przed złymi mocami, dodawać odwagi albo odgrywały ważną rolę podczas starań o wybrankę.

Biżuteria nie była „dla kobiet” ani „dla mężczyzn”, po prostu nie kojarzono jej z płcią. W dzisiejszych czasach większość ludzi uważa, że obrączki i pierścionki nie są dla mężczyzn, że noszenie takich ozdób ujmuje im męskości. Fakt ten potwierdzają chociażby witryny sklepów jubilerskich, gdzie jedyną biżuterią dla panów są… zegarki i ślubne obrączki. W dobie tak wysoko rozwiniętej konkurencji, trudno podejrzewać jubilerów o brak pomysłowości na męską biżuterię, chodzi raczej o preferencje rynku, na którym grupą docelową są zdecydowanie kobiety.

Prawie każda przedstawicielka słabej płci przyznaje się do tego, że ma słabość do biżuterii, z kolei panowie unikają tego tematu. Skąd wzięła się dzisiejsza niechęć do męskiej biżuterii – niewiadomo. Przecież dawniej to właśnie wojownicy zakładali na siebie biżuterię, która podkreślała ich wielkość i odwagę…

Chcesz mieć coś absolutnie wyjątkowego, niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. Widziałeś kiedyś wyjątkowo piękny pierścionek i od tamtej pory marzysz, żeby mieć taki sam? Proszę bardzo! Zapraszamy do naszego sklepu, spełnianie marzeń to nasza specjalność.

Historia

Tradycje jubilerskie sięgają wczesnych lat dziecięcych, kiedy to jako młody chłopak obserwował pracę ojczyma przy stole jubilerskim. Po pewnym czasie sam stanął za stołem i zaczął tworzyć pojedyńcze sztuki wyrobów. W 1980 roku Paweł Celmer otrzymuje dyplom mistrzowski a wraz z tym rozpoczyna swoją działalność mającą na celu tworzenie artystycznych wyrobów jubilerskich. Początkowo zlecenia były wykonywane na indywidualne zamówienia klientów. Polegały one na przetwarzaniu wizji z papieru na wyrób gotowy. Rosnące zapotrzebowania klientów spowodowały, że firma poszerzyła swoją ofertę i nawiązała współpracę z innymi kontrahentami, którzy wprowadzili na rynek nowe trendy i wzornictwo. Rozwinięcie firmy poprzez współpracę z renomowanymi markami jubilerskimi pozwoliło na zastosowanie nowych technologii z zakresu wytwarzania wyrobów jubilerskich. W 1984r. i 1989r. pojechał do USA na praktykę, gdzie podpatrywał pracę zachodnich kolegów jubilerów. W 2000r. Firma przeszła kompleksową modernizację. Nowoczesny wystrój i aranżacja wnętrza połączyła zarówno wygodę zakupów jak i bezpieczeństwo klientów.

… kocham biżuterię, fascynuje mnie jak może zmienić kobietę, dodac blasku jej urodzie. Jest także zewnętrznym wyrazem osobowości noszącej ją osoby…

Do zobaczenia w sklepie
Paweł Celmer

Tabs

Złoto to jeden z bardziej popularnych i lubianych metali szlachetnych, to symbol bogactwa, powszechnie wykorzystywane w jubilerstwie do wyrbou biżuterii.
Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Połączenie stopu złota z innymi stopami umożliwia także nadanie mu określonej barwy, wśród których wyróżniamy następujące: białe, różowe, czerwone, ciemnofioletowe, niebieskie.
Proponujemy Państwu wyroby polskich i zagranicznych projektantów. Oferujemy: pierścionki zaręczynowe, obrączki, naszyjniki, bransoletki, kolczyki, wyroby z kamieniami szlachetnymi.

Srebro ze względu na swoje właściwości: piękną barwę, metaliczny połysk oraz kowalność, która umożliwia łatwe formowanie go w różne kształty, już od czasów starożytnych używane jest do wyrobu biżuterii i ozdób.
Oferujemy delikatne wyroby jubilerskie ze srebra rodowanego: komplety, zawieszki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki oraz pierścionki pokryte ochronną warstwą rodu.
Biżuteria rodowana od lat stanowi konkurencję dla ozdób jubilerskich z platyny. Rod wykorzystuje się w branży jubilerskiej do utwardzania i zabezpieczenia powierzchni wyrobów jubilerskich ze srebra oraz złota. Srebrne komplety, bransoletki, broszki, wisiorki, obrączki, łańcuszki pokryte cienką warstwą tego szlachetnego metalu nie matowieją oraz nie czernieją.

Nazwa tego minerału pochodzi od greckiego słowa „adamas”, co oznacza „niepokonany, niezniszczalny” i nawiązuje do jego wyjątkowej trwałości. Diamenty są symbolem piękna, miłości i trwałości uczuć. Od wieków fascynowały i wzbudzały duże emocje ze względu na ich wyjątkową urodę i rzadkość występowania. Są stosowane w jubilerstwie do wyrobu biżuterii, gdzie są uważane za najdroższe z kamieni szlachetnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości obrączki ślubne oraz pierścionki zaręczynowe. Są to prawdziwe dzieła sztuki jubilerskiej wykonane z kunsztem i pieczołowitością. Stanowią one symbol najpiękniejszego uczucia łączącego dwoje zakochanych w sobie ludzi. Nasze obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe dostępne są w wielu atrakcyjnych modelach wykonanych z takich stopów, jak żółte, białe, różowe i czarne złoto.

Biżuteria to drobne wyroby złotnicze i jubilerskie, używane jako ozdoby, zwykle artystycznie wykonane, głównie ze złota, srebra, platyny, kamieni szlachetnych itp.

Najstarsza biżuteria ze złota i srebra liczy około 6 tysięcy lat. Oprócz funkcji użytkowej i dekoracyjnej miała ona większe znaczenie. Służyła potrzebom kultu religijnego, magii, była oznaką władzy oraz godności świeckiej i religijnej. Świadczyła także o bogactwie.

KONTAKT


ZHU „Jubiler” Paweł Celmer
ul. św. Antoniego 32,
87-800 Włocławek

Tel.: (54) 411-06-03
Tel. kom.: 602-319-948
E-mail:
sklep@jubilercelmer.pl

Godziny otwarcia
pn. – pt. 10:00 – 17:00